2012 Results

2012 results

Position Name Club Category Time
1 Christopher Smale Bingley MV40 0:52:09
2 Andy Thorpe Calder Valley MV40 0:52:43
3 Colin Walker Pudsey & Bramley Ac MV40 0:53:06
4 Stephen Brock Keighley & Craven M 0:53:28
5 Andrew Wrench Tod Harriers MV40 0:54:03
6 Spencer Riley unattached M 0:54:19
7 Alex Whittem Calder Valley M 0:54:51
8 Paul M Crabtree Wharfedale Harriers MV40 0:56:28
9 Garath Hird Wharfedale Harriers M 0:57:15
10 Joe Washington unattached M 0:57:22
11 Romain Pierrel Calder Valley M 0:57:32
12 Darren Fishwick Chorley Athletic & Tri MV40 0:58:20
13 Tristan Sheard Stainland Lions MV40 0:59:01
14 Rob Dobson Calder Valley M 0:59:13
15 (lady 1) Holly Page Calder Valley L* 0:59:29
16 James Williams Calder Valley M 0:59:57
17 Chris Williams Queensbury Running Club M 1:00:09
18 Petedimitrijevic Wharfedale Harriers M 1:00:20
19 Peter Hughes Queensbury Running Club MV50* 1:00:23
20 Simon Pymm unattached M 1:00:42
21 Graham Hill Calder Valley MV40 1:00:59
22 Jon Underwood Calder Valley MV40 1:01:06
23 Dave Collins Tod Harriers MV50 1:01:20
24 Keith Thomas Burnden RR MV50 1:02:15
25 Paul Scarisbrick unattached M 1:02:34
26 Will Buckton Ilkley Harriers M 1:03:01
27 Adam Holloway F.R.A. MV40 1:03:07
28 Phil Scarf Calder Valley MV40 1:04:07
29 Ryan Belshaw unattached M 1:04:17
30 Simon Farrar Keighley & Craven MV40 1:04:20
31 Ben Frechette Calder Valley M 1:04:20
32 Joe Daniels Tod Harriers M 1:04:33
33 Russel Stead Pudsey Pacers MV40 1:04:40
34 Clive Greatorex Tod Harriers MV40 1:04:59
35 Dick Ballantine Keighley & Craven MV40 1:05:25
36 Martyn Chapman unattached MV40 1:06:03
37 Adam Neale F.R.A. MV40 1:06:13
38 Angus Robinson GM Fire & Rescue MV40 1:06:30
39 (lady 2) Nichola Jackson Preston Harriers L 1:07:06
40 Richard Sunderland Calder Valley M 1:07:15
41 Steve Grimley Calder Valley MV40 1:07:45
42 Tim Brooke Calder Valley MV40 1:08:12
43 Jon Smith unattached M 1:08:23
44 Leon Severn Stainland Lions M 1:08:30
45 Michael Coe Queensbury Running Club MV40 1:08:34
46 Stuart McAleavy Marsh Harriers M 1:08:58
47 Paul Jackson Chorley Athletic & Tri MV40 1:09:10
48 Kenneth Harold unattached MV40 1:09:25
49 Charlie Boyce Calder Valley MV40 1:09:32
50 Jacob Ackroyd unattached M 1:09:33
51 Martin Whitehead Calder Valley MV50 1:09:48
52 Matthew Dawson unattached M 1:10:11
53 Phil Wells unattached M 1:10:15
54 Richard Ingram unattached M 1:10:42
55 Jeff Hignett Rossendale Harriers MV60* 1:10:44
56 Garry Quested Tod Harriers M 1:11:09
57 (lady 3) Jackie Scarf Calder Valley LV40* 1:11:12
58 Nigel Hill unattached MV50 1:11:28
59 (lady 4) Aileen Baldwin Stainland Lions LV60* 1:11:47
60 Dave Culpan Calder Valley MV50 1:11:52
61 Simon Jump unattached MV40 1:12:07
62 Paul Taylor Calder Valley MV40 1:12:24
63 Graham Lloyd Calder Valley MV50 1:12:47
64 Rod Sutcliffe Calder Valley MV60 1:12:57
65 (lady 5) Kath Brierley Tod Harriers LV50* 1:12:59
66 Martin O’Brien Stainland Lions MV50 1:13:23
67 Andy Thorpe Calder Valley MV40 1:13:49
68 (lady 6) Leanne Hague Abbey Runners L 1:14:14
69 Paul Davies unattached M 1:14:17
70 Stuart Wolstenholme unattached MV40 1:14:27
71 Blair Garrett Calder Valley M 1:14:58
72 (lady 7) Louise Marix Evans Calder Valley LV40 1:15:02
73 Arthur Warren F.R.A. MV60 1:15:38
74 Patrick Garland unattached MV40 1:15:46
75 (lady 8) Gillian Wisbey Calder Valley LV40 1:16:22
76 Darren Brown unattached MV40 1:16:31
77 Tim Lancelot unattached M 1:17:19
78 Nathan Kennaugh unattached M 1:17:20
79 Andy Wright GMP A/S MV50 1:17:39
80 (lady 9) Ako Shillitoe unattached L 1:17:50
81 John McIntosh Rossendale Harriers MV50 1:17:52
82 Steven Jackson Preston Harriers MV50 1:17:53
83 David Alexander Settle MV40 1:18:19
84 (lady 10) Allison Skillicorn Abbey Runners L 1:18:32
85 Paul Cruthers Tod Harriers MV40 1:18:37
86 Bill Hunter Holmfirth MV60 1:19:00
87 Ken Stirrat unattached MV40 1:19:35
88 (lady 11) Sally Chesworth unattached LV40 1:19:55
89 Andrew Meek unattached MV40 1:20:47
90 (lady 12) Caren Crabtree Wharfedale Harriers L 1:20:56
91 James Dowling unattached MV40 1:21:11
92 Adrian Lord unattached MV40 1:21:45
93 (lady 13) Nerys Rolinson unattached LV40 1:22:15
94 Ben Davis unattached MV40 1:22:26
95 Steve Dewick Dark Peak MV40 1:22:32
96 (lady 14) Sue Morley Ilkley Harriers LV50 1:22:40
97 Oli Wells unattached M 1:23:38
98 Rhys North Bingley MV40 1:23:40
99 (lady 15) Susan Bladon unattached LV50 1:24:27
100 Andrew Biddle West Pennine Runners MV50 1:25:33
101 John Agg F.R.A. MV50 1:25:54
102 Chris Waterhouse unattached M 1:26:41
103 Stephen Waterhouse unattached M 1:26:42
104 (lady 16) Liv Farrar Keighley & Craven L 1:27:07
105 Toby Sydes Calder Valley MV40 1:28:03
106 Peter Kleee unattached MV60 1:28:15
107 David Danbury unattached MV60 1:28:15
108 Allan Barber Shelton Striders Derby MV60 1:29:18
109 Reg Czudek Tod Harriers MV60 1:38:18
110 Peter Yates Rothwell MV60 1:42:48
111 Bryan Pycroft F.R.A. MV70* 1:44:02
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s